Приватизація - Кабмін допускає продаж 50 відсотків акцій Укрзалізниця та Нафтогаз - новини України

12

Авг 2020

Приватизація - Кабмін допускає продаж 50 відсотків акцій Укрзалізниця та Нафтогаз - новини України

; Коментировать

Кабінет міністрів планує на засіданні 12 серпня розглянути законопроєкт про перелік із 188 компаній, заборонених до приватизації. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Об этом сообщает Устав Груп

Згідно з текстом законопроєкту, уряд допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» й «Укрпошти», проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у компаніях — «Енергоатом», «Укргідроенерго», «Укренерго», підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», Адміністрації морських портів.

До списку повністю заборонених до приватизації обʼєктів також пропонують включити підприємства «Оператор ринку» і «Гарантований покупець», створені Кабміном торік для забезпечення роботи нового ринку електричної енергії.

Крім цього, до переліку пропонують внести «Документ», «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», «Київська офсетна фабрика», конструкторське бюро «Південне».

Проєкт передбачає чотири групи заборонених до приватизації обʼєктів:

  • у першій — акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути менше ніж 50% + 1 акція і не підлягає приватизації;
  • у другій — акціонерні товариства, в яких частка належать державі корпоративних прав становить 100%;
  • у третій — обʼєкти культури і спорту;
  • у четвертій — держпідприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства. Сюди пропонують внести підприємство «Антонов», Миколаївський суднобудівний завод, Центральне конструкторське бюро «Протон».

Серед культурних обʼєктів, зокрема, пропонується заборонити приватизацію — Національного цирку України, Національного центру театрального мистецтва ім. Курбаса, Національний центр Довженка. А серед спортивних — Національний спортивний комплекс «Олімпійський» та «Арену Львів».

  • У жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств —Кабмін протягом трьох місяців мав розробити і подати на розгляд парламенту перелік стратегічних підприємств, де держава не може продати контрольний пакет акцій.
  • Уряд Олексія Гончарука зареєстрував законопроєкт із відповідними переліками, які містили 219 обʼєктів, однак через зміну уряду його було відкликано.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/49206-uryad-dopuskaye-privatizaciyu-do-50-akciy-ukrzaliznici-ukrposhti-ta-naftogazu”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий

22

Сен 2014

В Харькове обещают заселить переселенцев из Донбасса в модульные дома в декабре

Коментировать Tags: В Харькове обещают заселить переселенцев из Донбасса в модульные дома в декабре

Поселок из модульных домов для вынужденных переселенцев из зоны проведения антитеррористической операции будет построен в Харькове до середины декабря

Подробнее...

17

Сен 2014

Тернопіль та Харків знайшли точку дотику?

Коментировать Tags: Тернопіль та Харків знайшли точку дотику?

У Тернопільську обласну державну адміністрацію надійшло звернення від Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації про налагодження міжрегіональних зв’язків а також двостороннього обміну інформацією щодо проведення туристичних заходів у Тернопільській та Харківській областях.

Подробнее...

11

Сен 2014

На границе Харьковской области начали строить оборонительные сооружения

Коментировать Tags: На границе Харьковской области начали строить оборонительные сооружения

На украинско-российской границе, в районе села Плетеневка Харьковской области, начали строить оборонительные сооружения на случай военной агрессии.

Подробнее...

08

Сен 2014

Харьковские медики нашли новый способ борьбы с раком

Коментировать Tags: Харьковские медики нашли новый способ борьбы с раком

Харьковские ученые Сергей Литвиненко, Евгений Баранник, Анатолий Марусенко, Виктор Пупченко и Анна Линская удостоились государственной награды за разработку передовых методов лечения онкозаболеваний. 

Подробнее...

06

Сен 2014

Немцы обещают помочь с ремонтом центра для переселенцев в Харькове

Коментировать Tags: Немцы обещают помочь с ремонтом центра для переселенцев в Харькове

Немецкая компания GIZ может помочь с выделением средств на ремонт помещений территориального центра социального обслуживания Московского района, где проживают переселенцы

Подробнее...

06

Сен 2014

В харьковском Госкомземе снова попались на взятке

Коментировать Tags: В харьковском Госкомземе снова попались на взятке

Прокуратура города Харькова совместно с УСБУ в Харьковской области разоблачили на вымогательстве и получении неправомерной выгоды начальника одного из отделов ГУ Госземагентства в области и директора частного предприятия.

Подробнее...